Handel, biznes i usługi w Polsce i na świecie.

O czym trzeba wiedzieć, gdy chcemy mieć piękny przydomowy ogródek? Czy decyzja o wyborze roślin ma duże znaczenie?

Gdy już zakończyliśmy budowę tego wymarzonego domu jednorodzinnego, to przyszedł czas zadbać o ogród. To miejsce, jakiego wygląd ma duży wpływ na to, jak będzie się nasz dom prezentował. Poza tym, na pewno będziemy w nim spędzać wiele czasu. Dla niektórych to bowiem przedłużenie domu. O czym zatem pamiętać, gdy będziemy tego typu ogród urządzać?

malowidło - zakupy
Author: barnimages.com
Source: http://www.flickr.com
Najpierw na pewno trzeba wszystko dobrze zaplanować. Od tego trzeba wyjść. Należy pomyśleć czy tego typu ogród będzie spełniał przede wszystkim funkcje rekreacyjne, czy też może będzie bardziej taką ozdoba domu. To ważne, bo również pod tym względem należy wybrać właściwe rośliny oraz sprzęty ogrodowe. To jest ważne, już nawet kiedy zakładamy trawnik w w takim miejscu. Niektóre gatunki traw bowiem są lepsze bardziej do miejsc, gdzie są w intensywny sposób eksploatowane, inne natomiast w takich warunkach nie prezentują się dobrze. Gdy mamy dzieci, to powinniśmy również wybierać takie sadzonki roślin, jakie nie będą dla dzieciaków szkodliwe. Małe dzieci lubią wszystkiego próbować oraz brać do buzi, dlatego starajmy się wybierać rośliny, które nie będą dla dzieciaków trujące. Trzemielina pospolita ma piękne owoce, jednak są one niebezpieczne, gdy zostaną zjedzone. Z tej przyczyny lepiej z takich roślin zrezygnować.

Wybierając rośliny do ogrodu, warto sprawdzić ich ostateczną wysokość czy też okres kwitnienia. Kiedy nie do końca mamy pojęcie co wybrać, to szkółka krzewów ozdobnych będzie z pewnością sporą pomocą. W miejscach takich pracują osoby, których można się poradzić w tym temacie. Gdy chcielibyśmy stworzyć kompozycję różnych roślin, to trzeba mieć pojęcie jak wysokie będą, żeby nie zakryć niskich gatunków, tymi osiągającymi duże wysokości.

z pewnością konieczne będzie rozplanowanie wszystkich dróżek, jakie utwardzimy. Dobrze jest to zrobić najpierw. Większe drzewa również można posadzić trochę wcześniej, już na etapie budowy domu. Dzięki temu już w momencie przeprowadzki nasz ogród nie będzie całkiem pusty. Trzeba wiedzieć, że zakładanie ogrodu to proces długotrwały i trwa właściwie nieprzerwanie przez lata. To nieustanna praca, ponieważ zawsze coś sadzimy, zmieniamy, poprawiamy.